mięso sezonowane w Krakowie

Świetna włoska restauracja
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród licznych wariantów, które proponuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, kolorów i spora porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie potrawy

Makarony są bazą włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do makaronu. Krakow Restaurant Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też risotto, tortellini, minestrone oraz szeroki wybór deserów – np. granita czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film