Kraków walczy ze smogiem

Najważniejszym z trudnych utrudnień w większości miast w naszym kraju jest komunikacja. Nasze miasta są nie zaadaptowane do tak dużego nasilenia korków, jaki pojawił się przez zwiększenie się liczby aut na polskich szosach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie musi podjąć prawie każde województwo jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, który pozwoli polepszyć wygodę mieszkańców jak również usprawni całość gospodarki miasta.

Spośród okolicznych miast, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim ono powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i rozwój dróg potrzeba włożyć sporo środków . Z ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną siatkę autobusów – pierwszą w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi połączeniami oraz naprawy istniejących połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.wybory samorządowe 2014 Kraków
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne drogi, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga jeszcze kolejnych remontów i inwestycji, aby jeździło się po mieście dobrze. Nie tylko autem, ale też komunikacją miejską. Mimo to widać wyraźnie, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.