hydrolat w ciazy

Kosmetykinaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą stosowane, bo mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, barwników i szkodliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz porządnie ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a właściwie element uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Perfekcyjnie łagodzi skórę po depilacji bądź gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy doliczyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź też rozpuszczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one nadzwyczaj delikatne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dobrać wedle ukochanego zapachu czy też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, ale i o przyrodę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.